صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی » اقتصاد  »  دانلود مقاله بازاریابی و فروش

دانلود مقاله بازاریابی و فروش

دانلود مقاله بازاریابی و فروش

مقدمه:
تولید فعالیتی نیست که در مرحله یافتن عرضه کالای نهایی بر تمام شده به حساب آید. بلکه می‎توان فرآیند بهم پیوسته ای از برنامه ریزی مواد تا برنامه ریزی خدمات پس از فروش، محسوب شود. ضعف و نارسایی در هر مرحله از این تسلسل، توقف این جریان و در نهایت رکود اقتصادی را به دنبال خواهد داشت. ضعف و نارسایی در برنامه ریزی فروش، یعنی کاهش و بازایستادن تولید و توقف در تولید یعنی بیکاری و بیکاری یعنی فقدان درآمد و قدرت خرید، و نبود درآمد یعنی رکود در فروش و مجدداً ادامه این فرآیند.
بنابراین تولید از حلقه های به هم پیوسته ای تکوین می یابد که رشته خاصی را هویت می‎دهد و هر مرحله از این جریان دارذای اهمیت خاص خود می‎باشد که قرار نگرفتن آن در جایگاه بایسته خود در هویت و فعالیت این زنجیره خلل وارد می سازد و استمرار و پویایی و توسعه آن منوط به استراتژی های بازاریابی و کاوش در بازارهای بکر و دست یافتنی خواهد  بود. بازخورهایی که از بازار به دست می آید، برنامه ریزی تولید و چند و چون ظرفیت و برنامه ریزی در تدارکات مواد و بازرگانی را مشخص می سازد و داشتن اطلاعات از روز اقتصادی و بازار، سطح درآمدها، شرایط رقبا، اختراعات جدید، تقاضای دوره های قبل سیالی خواهد بود که فعالیت ها و فرآیند تولید و فروش را روان نموده و سیاست تبلیغاتی و استراتژی توسعه بنگاه را مشخص می سازد.
تصمیم در مقیاس و اندازه باقی ماندن در بازار و یا خارج و وارد شدن از بازار کنونی به بازار جدید، رویه های توزیع مناسب، رقابت و فرصت های آینده بنگاه، به مدیریت و مطالعات بازاریابی سپرده خواهد شد و سیاست تبلیغاتی براساس اطلاعاتی مذکور شکل می‎گیرد.
تبلیغ به معنای رساندن پیام یا خبر است و بر روی بینش ها و اندیشه ها و دیدگاههای روانی و رفتار مصرف کننده مطالعه و تکیه می نماید و مدیریت تبلیغات با درک عملکرد بازار، سعی در تعویض یا تثبیت ذهنیت مصرف کننده را دارد.
وظیفه اصلی تبلیغات تحریک، و تشویق و ترغیب مصرف کننده به مصرف کالای موردنظر عنوان می‎شود و جذب و تمایل و دگرگونی سلیقه ها و انگیختن و تحریک عواطف، و تمهید در پذیرفتن و القای عقاید از روشهای غیرمستقیم و ابزارهای تصویری و نمایشی، زبان، نوشتار، خط و … انجام می پذیرد. بنابراین آگاهی و معرفت به رمزها و فنون بازاریابی برای هر فرد و موسساتی که فعالیت اقتصادی می نماید لازم است.


تعداد صفحات : 12 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود