صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی » اقتصاد  »  دانلود تحقیق درباره تحریم اقتصادی چیست

دانلود تحقیق درباره تحریم اقتصادی چیست

دانلود تحقیق و مقالات رشته اقتصاد و حسابداری با عنوان دانلود تحقیق درباره تحریم اقتصادی چیست در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۱۹ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

دانلود تحقیق درباره تحریم اقتصادی چیست

تحریم اقتصادی چیست؟ چرا؟ چگونه؟
پیش از هر بحثی در باب تحریم اقتصادی ابتدا باید به این دو نکته توجه داشت که تحریم اقتصادی با چه هدفی اعمال می‌شود و از منظر هدف، آیا تحریم‌های اقتصادی موفقیت‌آمیز بوده‌اند یا خیر؟بنا به تعریف تحریم‌های اقتصادی عبارتند از دستکاری در روابط و همکاری‌های اقتصادی به منظورتامین اهداف سیاسی. در واقع تحریم اقتصادی یک ابزار سیاست خارجی است که این امکان را فراهم می‌آورد که کشور یا کشورهایی مقاصد سیاسی خود را نسبت به کشور هدف به هنگام بروز اختلاف اعمال کنند.
تحریم‌های اقتصادی از جهت هدف، دو نوع هستند:
اول، تحریم اقتصادی به منظور بی‌ثبات کردن رژیم سیاسی کشور هدف است که در واقع برگرفته از تضاد در منافع استراتژیک کشور تحریم کننده و کشور هدف می‌باشد. این نوع تحریم برای تغییر رژیم کشور هدف است.
دوم، تحریم اقتصادی برای تغییر رفتار سیاسی یا اقتصادی کشور هدف صورت می‌گیرد. این نوع تحریم به مراتب ملایم‌تر از نوع اول است.
زمانی که کشورها به دنبال تغییر رژیم یک کشور هستند، تحریم نوع اول اعمال می‌شود با این هدف که لطمه‌ای سنگین به منافع کشور هدف وارد ‌آید. در واقع در این نوع تحریم، عملا تحریم اقتصادی جایگزین جنگ و گزینه “ماقبل جنگ” تلقی می‌شود

فهرست مطالب
تحریم اقتصادی چیست؟ چرا؟ چگونه؟
انواع تحریم‌های اقتصادی
هزینه های تحریم:
اثربخشی تحریم
تحریم های آمریکا علیه ایران
اقتصاد در برزخ هسته ای
اقتصاد ایران در منگنه‌ی تحریم‌ها
وقت و انرژی شرکت‌ها به هدر می‌رود
سانحه‌هایی که تحریم‌ها را یادآور می‌شوند
گزینه‌هایی که سودمند نیستند
اثرات تحریم‌های غرب بر اقتصاد ایران
تحریم‌های غیرمستقیم
نقش مخرب چین
جهت‌گیری “هوشمندانه” تحریم‌ها
منابع و مآخذ


تعداد صفحات : 19 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود