صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » پرسشنامه  »  پرسشنامه استاندارد کودک آزاری در ایران

پرسشنامه استاندارد کودک آزاری در ایران

پرسشنامه استاندارد کودک آزاری در ایران
پرسشنامه کودک آزاری، توسط حسین خانی و همکاران در سال (۱۳۹۲) طراحی شده است. این مقیاس دارای ۲۶ گویه و سه مولفه  می باشد که با یک مقیاس لیکرت سه درجه ­ای (هرگز تا همیشه) و هر ماده دارای ارزشی بین ۱ تا ۳ است. با سؤالاتی مانند: (آیا در خانه تو را مسخره می کنند، مثلا به تو می گویند بچه احمق یا یی عرضه ای هستی؟) کودک آزاری را می ­سنجد.

کودک آزاری:
کودک آزاری مشکل اجتماعی است که زندگی کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد. سازمان جهانی بهداشت کودک آزاری را آسیب و تهدید سلامت جسم و روانی سعادت و رفاه کودک زیر ۱۸ سال به دست والدین یا افرادی که نسبت به او مسئولیت دارند می دانند.

روایی و پایایی پرسشنامه کودک آزاری در ایران
روایی ابزار جمع آوری داده
اعتبار یا روایی با این مسئله سر و کار دارد که یک ابزار اندازه گیری تا چه حد چیزی را اندازه می گیرد که ما فکر می کنیم( سرمد و همکاران،۱۳۹۰).  روایی پرسشنامه کودک آزاری در ایران توسط  اساتید و متخصصان این حوزه تأیید شده است.(توضیحات کامل در داخل فایل)

پایایی ابزار جمع آوری داده
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد، یعنی  اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد( سرمد و همکاران،۱۳۹۰).  پایایی پرسشنامه کودک آزاری در ایران از روش آلفای کرونباخ بالای۷۰ صدم  به دست آمده است.(توضیحات کامل در داخل فایل).

 

پایایی و روایی: دارد
نوع فایل: زیپ
مولفه: دارد
نحوه نمره گذاری: دارد
تعداد صفحات: ۴
منبع: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


تعداد صفحات : 4 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود