صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » پرسشنامه  »  پرسشنامه استاندارد نگرش نسبت به رفتارهای خود مراقبتی بهداشتی دهان و دندان

پرسشنامه استاندارد نگرش نسبت به رفتارهای خود مراقبتی بهداشتی دهان و دندان

پرسشنامه استاندارد نگرش نسبت به رفتارهای خود مراقبتی بهداشتی دهان و دندان
پرسشنامه نگرش نسبت به رفتارهای خود مراقبتی بهداشتی دهان و دندان دارای ۴۰ گویه و پنج مولفه  می باشد که با یک مقیاس لیکرت پنج درجه­ ای (هرگز تا همیشه) و هر ماده دارای ارزشی بین ۱ تا ۵ است. با سؤالاتی مانند: (احساس می کنم اگر مسواک بزنم و دندان هایم را تمیز نگه دارم، باز هم دچار پوسیدگی دندان خواهم شد.) نگرش نسبت به رفتارهای خود مراقبتی بهداشتی دهان و دندان را می­ سنجد.

نگرش نسبت به رفتارهای خود مراقبتی بهداشتی دهان و دندان:
بهبود مراقبت های فردی یکی از راه های پایه کنترل بیماری های دهان است. مراقبت های فردی که شامل مسواک زدن، نخ کشیدن و استفاده از دهان شویه است، یکی از راه های ساده حذف پلاک و کنترل بیماری دهان و دندادن است.

روایی و پایایی پرسشنامه نگرش نسبت به رفتارهای خود مراقبتی بهداشتی دهان و دندان
روایی ابزار جمع آوری داده
اعتبار یا روایی با این مسئله سر و کار دارد که یک ابزار اندازه گیری تا چه حد چیزی را اندازه می گیرد که ما فکر می کنیم( سرمد و همکاران،۱۳۹۰).  روایی پرسشنامه نگرش نسبت به رفتارهای خود مراقبتی بهداشتی دهان و دندان توسط  اساتید و متخصصان این حوزه تأیید شده است.(توضیحات کامل در داخل فایل)

پایایی ابزار جمع آوری داده
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد، یعنی  اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد( سرمد و همکاران،۱۳۹۰).  پایایی پرسشنامه نگرش نسبت به رفتارهای خود مراقبتی بهداشتی دهان و دندان از روش آلفای کرونباخ بالای۷۰ صدم  به دست آمده است.(توضیحات کامل در داخل فایل).

 

پایایی و روایی: دارد
نوع فایل: زیپ
مولفه: دارد
نحوه نمره گذاری: دارد
تعداد صفحات: ۴
منبع: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


تعداد صفحات : 4 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود