صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » دانلود رایگان  »  مقاله سه تست روانشناسی که هر فردی باید آن ها را بشناسد

مقاله سه تست روانشناسی که هر فردی باید آن ها را بشناسد


تست روانشناسی

مقاله سه تست روانشناسی که هر فردی باید آن ها را بشناسد
احتمالا تا به حال زیاد این سوال برای شما پیش آمده است که چطور می توان با استفاده از ابزارهای معتبر روانشناسی ویژگی های خود و دیگران را شناسایی کرد.

در این مطلب قصد داریم سه ابزار معتبر و علمی شـخصیت شناسی و روان شناسی را معرفی کنیم که هر فردی باید آن ها را بشناسد:
تسـت روانشـناسی اول:تست شـخصیت شناسی MBTI
تسـت شـخصیت مایرز-بریگز (MBTI) از شناخته شده ترین تست های شخصـیت شناسی است. با انجام این آزمون شما متوجه می شوید که درون گرا هستید یا برون گرا، در جمع آوری اطلاعات شهودی هستید یا حسی، شخصیتی احساسی دارید یا منطقی و در سبک هدایت با جهان خارج ادراکی برخورد می کنید یا قضاوتی.
شما می توانید از طریق لینک تست شخصیت MBTI در این آزمون شرکت کرده و تفسیر آن را دریافت نمایید.

تـست روانشـناسی دوم:تسـت هـوش هیجانی بار آن
شما چقدر می توانید احساسات و هیجانات خود و دیگران را در تصمیم گیری هایتان در نظر بگیرید؟
هوش هـیجانی یا همان EQ نوع دیگری از باهوش بودن است که به درک احساسات خود و دیگران برای تصمیم گیری مناسب در زندگی اشاره دارد. آگاهی از وضعیت هوش هیجانی آنچنان اهمیت دارد که توسعه آن می تواند تفاوت شکست و یا موفقـیت در زندگی شخصی و شغلی شما را مشخص کند.
تسـت هـوش هیجانی بار اُن که از آن با عنوان هایی مانند تست EQ ، تسـت هوش عاطفی ، تست هـوش احساسی نیز یاد می شود ، به بررسی پانزده عامل هوش هیجانی یعنی استقلال ، خودابرازی ، عزت نفس ، خودشکوفایی ، خودآگاهی هیجانی ، روابط بین فردی ، مسـئولیت پـذیری اجتماعی ، همدلی ، قدرت حل مسئله ، انعطاف پذیری ، واقع گرایی ، تحمل فشار روانی ، کنترل تکانش ، شادمانی و خوشبینی می پردازد. تست های متفاوتی برای اندازه گیری هوش هیجانی طراحی شده اند در میان آن ها تستی که پیش روی شماست دارای روایی و پایایی است که توسط تیم روانشناسی صنعتی دانشگاه علامه مورد تایید قرار گرفته و هوش هیجانی شما را به درستی اندازه می گیرد.
با استفاده از لینک تست هوش هیجانی می توانید در این آزمون شرکت کنید و تفسیر آن را دریافت کنید.

تـست روانشـناسی سوم:تست شناسایی مسیر شغلی یا تعیین شغل مناسب
هدف از آزمون لنگرگاه های مسیر شغلی، انجام یک خودارزیابی است که به شما کمک می کند انتخاب های شغلی خود را مدیریت کنید. با شناخت لنگرگاه های شغلی خود خواهید دانست که واقعا از شغل خود چه انتظاری دارید. در نتیجه به جای اینکه اجازه دهید دیگران و سازمان مسیر شغلی شما را هدایت کنند، خودتان درک درستی از هدف شغلی خود پیدا کنید و این امر محقق نخواهد شد مگر اینکه بصورت شفاف بدانید شما در چه کارهایی خوب هستید؟ ارزش های شما چیست و محرک های شما کدامند.
برای شرکت در این آزمون می توانید به لینک تست شغل مناسب بروید و پس از شرکت در آزمون تفسیر آن را دریافت نمایید.