صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » دانلود رایگان  »  خواص دارویی و درمانی کافور برای زیبایی و سلامت

خواص دارویی و درمانی کافور برای زیبایی و سلامت


خواص دارویی و درمانی کافور برای زیبایی و سلامت

کافور ماده ای است که خواص و فواید شگفت انگیزی دارد، از خواص کافور می توان به مراقبت از مو، بهبود سلامت پوست، فواید آن برای زنان باردار و فواید سلامتی آن اشاره کرد.

فواید شگفت انگیز کافور برای پوست، مو و سلامتی شما
همانطور که حتما دیده اید و اطلاع دارید کافور ماده ای است مومی شکل که از صمغ درختی با نام کاپور تولید می شود. درختی که منشا آن ژاپن، ویتنام و چین است و ارتفاع درختش – تا 100 پا می رسد و تنها درختان 50 ساله می توانند روغن را از اجزای فعالشان تولید کنند و می تواند در هر بخش از درخت پیدا شود. و بخار برای استخراج روغن کافور از درخت به کار می رود. در این بخش از سلامت نمناک به بررسی خواص وفواید این ماده یعنی کافور خواهیم پرداخت.

فواید سلامتی:پوست، مو، سلامتی
1. تسکین خارش و تحریک پذیری پوست:
کافور و هیدروکربن های آروماتیک را می توان برای تسکین تحریک پذیری و خارش پوست به کار برد بنابراین دفعه بعد که احساس کردید پوستتان می خارد، خمیر کافور را برای تسکین فوری به کار ببرید.
2. کافور برای کاهش درد:
کافور می تواند برای تسکین درد ناشی از زخم روی پوست و گزش حشرات به کار رود. آن را می توانید به طور مستقیم بر روی پوست بمالید.

کاهش درد گزش حشرات و زخم پوست با کافور
3. خواص کافور برای تسکین سوختگی:
کافور می تواند به عنوان یک درمان برای سوختگی های کوچک مورد استفاده قرار گیرد و می تواند برای پاک کردن آثار سوختگی به کار رود. برای انجام این کار، باید مقدار کمی کافور را در آب حل کرده و آن را روی سوختگی یا بریدگی قرار دهید. این کار باید به صورت روزانه انجام شود تا زخم ها ناپدید شوند.
4. خواص کافور برای درمان آکنه:
برای آکنه چی؟ بله، می توانید با استفاده از کافور، از شر جوش های سر سخت خلاص شوید. این ترکیب برای آکنه به عنوان درمان بسیار عالی شناخته می شود چون قرمزی و تحریک پذیری را کاهش می دهد.
5. خواص کافور برای درمان اگزما:
کافور نیز برای کاهش اگزما و خارش استفاده می شود. این بهترین درمان برای اگزما و کنترل التهاب و خارش است.

درمان اگزما با استفاده از کافور
6. خواص کافور برای درمان قارچ ناخن:
رشد قارچ در ناخن پا هم بد و هم دردناک است، اما استفاده از خمیر کافور می تواند باعث کاهش رشد آن شود. قارچ ناخن می تواند برقلق و یک دنده باشد و گرایش به تکرار دارد.اگر با کافور درمانش کنید، احتمال بازگشت قارچ را به حداقل می رسانید.
7. کافور مفید برای ترک پاشنه پا:
پاشنه های ترک دار می تواند اعتماد به نفس شما را پایین بیاورد. اما حدس بزنید چه؟ کافور می تواند پاشنه های پا را نرم کنند.
8. کافور برای تسکین جوش پوستی:
کافور، هنگامی که در آب حل می شود، و بر روی جوش ها اعمال میشود، می تواند باعث شود که آن ها بعد از چند روز استفاده مکرر ناپدید شوند.کافور به ویژه برای خارش پوست خوب است که به خاطر گرما و عرق اضافی رخ می دهند.

تسکین جوش پوستی با استفاده از کافور
9. کافور برای عفونت های قارچی و باکتریایی:
کافور به میزان خیلی کم، در بسیاری از پمادهای پوستی به کار می رود که برای درمان گستره ای از عفونت های قارچی و باکتریایی استفاده می شود.
کافور برای مراقبت از مو:
10.محکم و ضخیم کردن ریشه های مو:
ریزش مو برای اغلب ما یک مشکل رایج است. استفاده از روغن کافور می تواند این مساله را کاهش دهد و باعث آسیب به مو شود.
11. کافور برای تقویت رشد مو:
چه کسی نمی خواهد موهای راپونزل را نداشته باشد؟ اما همه ما می دانیم که گفتنش آسان است. موهای بلند در محیط آلوده امروزی بیش از یک واقعیت دست یافتنی نیست اما صبر کنید، هنوز تسلیم نشوید چون ما راه حلی برای رشد مو داریم.

تقویت رشد مو با کافور
12. کافور برای بهبود بافت مو :
بادها و گرمای شدید می توانند رشته های تار مو را مثل یک جارو به نظر برسانند. استفاده از روغن کافور می تواند موهای شما را نرم و زیبا کند.
13. کافور برای مبارزه با ریزش مو:
استفاده از روغن کافور می تواند ریزش مو را کاهش داده و رشد مو را افزایش دهد.
14. کافور برای کشتن شپش و حشرات:
در صورتی که شامپو ضد شپش در کمک به شما موفق نبوده، کافور را امتحان کنید. ثابت شده است که آن ها در کشتن شپش ها مفید هستند.

کشتن حشرات با کافور
فواید سلامتی کافور:
15. ویژگی های آنتی اکسیدانی:
کافور مشهور است که خواص آنتی اکسیدانی دارد که به کاهش فرآیند اکسیداسیون در بدن کمک می کند، در نتیجه رادیکال های آزاد را نابود می کند که مسئول مسائل بهداشتی مانند پارگی بافت، بیماری های کبد و مشکلات قلبی عروقی هستند.
16. عملکرد،مانند یک محرک:
کافور مشهور به افزایش فعالیت سیستم گردش خون است. به عنوان انگیزه ای برای متابولیسم عمل می کند و گوارش را بهبود می بخشد. عملکرد تقویت سیستم دفع فضولات را دارد. بنابراین می توان از آن در درمان بیماری های مربوط به متابولیسم، گردش خون و گوارش استفاده کرد.
17. ویژگی های ضد عفونی کنندگی کافور:
دانه های کافور می توانند به یک ضد عفونی کننده خوب تبدیل شوند. شما می توانید خمیر دانه هایش را به بریدگی ها و خراش کوچک خود بزنید تا عفونت را دفع کنید. ویژگی های آرامش بخش و خنک کنندگی کافور، از عفونت و درد جلوگیری می کند.

یک ضد عفونی کننده مناسب
18. کافور برای آسودگی از دردسر معده:
به لطف عادات غذایی نامنظم و دسترسی آسان به غذاهای آماده، اغلب ما در یک روز به مشکلات شکمی مبتلا می شویم. دفعه بعد که در آن دچار مشکل شدید، کافور را به خاطر بیاورید.
19. خواص کافور برای تسکین درد:
ما همه انواع باندهاو اسپری ها را استفاده کرده ایم تا از درد مفاصل و یا التهاب خلاص شویم، اما آیا می دانستید که بیشتر این موارد کافور دارند؟
20. خواص بی حس کننده کافور:
بی حسی اعصاب در منطقه ای که در آن اعمال می شود یکی از ویژگی های کافور است و به همین دلیل می تواند به عنوان بی حسی موضعی استفاده شود. ماساژ، شدت اختلالات عصبی را کاهش می دهد و به ایجاد آرامش برای قربانیان اضطراب مزمن کمک می کند.

کافور خاصیت بی حس کنندگی دارد
21. کافور مفید برای زنان باردار:
کافور دوست زن باردار است که گرفتگی عضلات ماهیچه و اسپاسم را تسکین می دهد. مالش ملایم بر روی شکم برآمده، درد را آرام می کند و او را تسکین می دهد. این یک ضد اسپاسم بسیار کارآمد است.
22. کافور یک داروی مقوی غرایز جنسی:
آیا می خواهید یک رابطه جنسی سالم داشته باشید؟ کافور را برای بهبود میل جنسی خود استفاده کنید.
23. ضد نورالژی:
روغن کافور برای درمان شرایط بسیار دردناکی به نام درد اعصاب شناخته می شود.

خواص روغن کافور چیست؟
24. خواص ضد التهاب روغن کافور:
استفاده از روغن کافور می تواند همه انواع التهاب را کاهش دهد. استفاده از روغن کافور در ناحیه آسیب دیده می تواند تورم را کاهش داده و درد را کاهش دهد.
25. روفن کافور آرام بخش است:
روغن کافور می تواند به آرامش بدن و ذهن کمک کند. وقتی مخلوط با آب وان حمام مخلوط می شود، یک اثر جوان سازی ایجاد می کند. در طول تابستان، قطرات روغن کافور در آب مورد استفاده برای حمام می تواند باعث شود که شما احساس آرامش کنید. مالش دادن آن روی بالش نیز باعث خواب خوب شبانه می شود!
26. ضد انعقاد:
بوی تند و طولانی کافور به روغن کافور می تواند به عنوان ضد انعقاد به کار رود. می تواند به سرعت انسداد مجاری بینی و ریه ها را کاهش دهد.

خواص و فواید عالی کافور
27. ترانکولایزر:
اگر از درد شدید رنج می برید، کافور می تواند به شما مهلتی بدهد. با خواص آرام کنندگی آن، به التیام درد کمک می کند. اما از همه مهم تر، آن احساس درد را با رها کردن ذهن و دوباره سازی بدن کاهش می دهد.
28. کافور برای درمان سرما خوردگی و سرفه:
کافور به شدت در برابر سرما موثر است.
چگونه از آن استفاده کنیم:
روش های زیادی برای استفاده از کافور به منظور خلاص شدن از سرفه و ازدحام از جمله تنفس، مالیدن و استفاده از آن به عنوان بخار وجود دارد. حل کردن کافور در آب داغ به مدت 10 دقیقه و استنشاق آن از طریق بخار می تواند شگفتی بیافریند. هم چنین خارش گلو را تسکین می دهد و برونشیت درمان می کند.
29. کافور برای درمان اسهال:
اسهال می تواند یکی از شرم آورترین و همچنین خسته کننده ترین حالات باشد. این یک درمان خانگی برای شما است.

درمان اسهال با استفاده از کافور
30. کافور برای درمان پوکی استخوان:
مفاصل سفت و دردناک باعث می شود که شما احساس پیری کنید؟ کرم های دارویی خود را با خمیر کافور تعویض کنید و تفاوت را ببینید.
31. کافور برای درمان مشکلات اسپاسمودیسم:
ویژگی های ضد اسپاسم این ماده دارویی به آرام کردن اعصاب کمک می کند. آروماتیک بخار روغن کافور با کاهش استرس همراه است و باعث احساس آرامش می شود. کافور را نیز می توان به یک دستگاه بخور و بخار تنفسی اضافه کرد.
32. کافور مفید برای آسم :
همه ما می دانیم که آسم چقدر شدید است. در کنار داروهای معمول، کافور را امتحان کنید!

فواید کافور برای آسم
33. کافور برای محافظت در برابر سمیت ژنتیکی:
کافور در مقابله با کنترل سمیت های ژنتیکی موثر است. مطالعات و تحقیقات بسیاری صورت گرفته است که نشان داده اند در کاهش خطر سمیت ژنتیکی بر روی حیوانات تاثیر داشته است.
34. کافور برای کمک به درمان نارسایی قلب:
کافور هنگامی که با داروهای دیگر ترکیب شود، برای درمان نارسایی قلبی مفید می شود.
همچنین کافور در درمان شرایط زیر مفید است:
سرخک
آنفولانزا
هیستری
مسمومیت غذایی
صرع
35. کافور برای بهبود گردش خون:
همه ما می دانیم که کاهش جریان خون در بدن منجر به مشکلات سلامتی زیادی می شود، اما خوشبختانه به خاطر ما، تنفس کافور می تواند همه چیز را حل کند.

بهبود گردش خون با استفاده از کافور
36. کافور اثرات مخدری دارد:
کافور دارای اثرات مخدری نیز هستند. می تواند آرامش را به طور موقت ایجاد کند. اگر در حد افراط مصرف شود می تواند باعث از دست دادن کنترل فرد شود. بوی روغن کافور می تواند اعتیادآور باشد.
فواید دیگر:
37. کافور مانند حشره کش عمل میکند:
دانه های کافور به عنوان یک میکروب کش، حشره کش و ضد عفونی کننده بسیار عالی استفاده می شوند. یک قطره روغن کافور که به مقدار زیادی از دانه های غذایی مخلوط شده، شما را از حشرات محافظت می کند. سوزاندن یک پارچه آغشته به روغن کافور یک روش خوب برای دور نگه داشتن حشرات و میکروب ها است.
38. روغن کافور برای استفاده در آروماتراپی:
روغن کافور در آروماتراپی مورد استفاده قرار می گیرد و اغلب با ریحان، ملیسا، و روغن اسطوخدوس مخلوط می شود. برای این منظور چگونه از کافور استفاده کنیم:
1. مرهم :
برای تسکین فوری از درد، می توانید با استفاده از کافور، اسپری تسکین درد خود را درست کنید.
مواد لازم:
2 قطره روغن کافور
1 اونس الکل خالص غلات
1 بطری اسپری شیشه ای
فرایند:
الکل را بردارید و مقداری روغن را به آن اضافه کنید. محلول را در یک بطری اسپری شیشه ای بریزید و آن را برای استفاده بر روی ماهیچه های زخمی و ناحیه پیچ خوردگی آن ذخیره کنید.
2. استفاده برای مالش به سینه حتی می توانید بخور آن را در خانه بسازید.
مواد لازم:
روغن زیتون 1 اونس
مکعب 2 اینچی موم عسل
3 – 5 قطره روغن کافور
شیشه
فرایند:
با گرم کردن روغن زیتون در یک ماهی تابه و اضافه کردن موم به آن شروع کنید. تا زمانی که موم آب شود به هم بزنید. حالا، روغن کافور را در آن بریزید و کاملاً ترکیب کنید. مخلوط را در یک شیشه ذخیره کنید و آن را خنک کنید. حالا، این مخلوط را در دمای اتاق و زمان مورد نیاز ذخیره کنید. می تواند یک سال هم دوام بیاورد.
3. روغن کافور برای استفاده در وان حمام:
هیچ چیز شما را بهتر از حمام طولانی آسوده نمی کند. روغن کافور را به وان آب اضافه کرده و از حمام آرام و آرامش بخش خود لذت ببرید. اضافه کردن 2-3 قطره از این روغن، ماهیچه های دردناک را تسکین می دهد و گردش خون را در بدن افزایش می دهد. هم چنین به افرادی که از سرما و انفلانزا مبتلا می شوند کمک می کند تا از حالت ناخوشایندشان خلاص شوند.
4. مصارف متفرقه بیشتر:
اضافه کردن کافور به کرم های سرد عادی خود و ضد عفونی کننده هایتان، قدرتشان را افزایش می دهد و باعث آسودگی آنی شما می شود.