صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی  »  مقاله جایگاه فیبرنوری و اوات نوری در شبکه های مخابراتی نسل آینده

مقاله جایگاه فیبرنوری و اوات نوری در شبکه های مخابراتی نسل آینده

دانلود مقاله جایگاه فیبرنوری و اوات نوری در شبکه های مخابراتی نسل آینده

مقدمه
امروزه شبکه‌های عمومی به دلایل متفاوتی ناهمگن هستند. مشتریان به خدماتی همانند صوت داده و ویدئو نیاز دارند و از وسایل متفاوتی نظیر نوت بوک‌ها، PDAها، تلفنهای سلولار، دوربینهای ویدیویی و غیره استفاده می‌شود. بنابراین رنج وسیعی از وسایل سیار و ثابت پدیدار می‌شود.
ازدیدگاه مشتری ناهمگن بودن شبکه غیرقابل درک است. درگذشته شبکه‌های متفاوتی برای پاسخ به این نیازهای متنوع توسط فراهم‌کننده‌های سرویس ساخته شده است که هر یک برای یک نیاز ویژه بهینه شده بودند. برای مثال PSTN برای خدمات صوتی، شبکه Ip برای خدمات اینترنت (Web) و شبکه داده مبنی بر سوئیچ برای خدمات ATM و Frame relay و هم چنین شبکه‌های ویژه‌ای برای یک کاربرد خاص نظیر کنفرانس ویدیویی طراحی شده بودند [۳] [۱].
این گزارش براوردی از شبکه‌های نسل آینده، فواید NGN و همچنین نقش مهم تکنولوژی انتقال فیبر نوری را که اخیراً توسعه داده شده است را ارائه می‌کند. تکنولوژی DWDM دسترسی به NGN را میسر می‌سازد. خدمات NGN مبنی بر سوییچینگ پیشرفته با یک سطح کنترل یکپارچه خواهد بود. در فصل ۲ تعریفی از NGN ارائه و معماری و اجزا اصلی آن معرفی می‌شود در فصل سوم اتصالهای متقابل نوری و فوتونی بررسی می‌شود. در فصل چهارم فیبرها و ظرفیت‌ آنها در شبکه NGN، اجزا ارسال سیستم انتقال فیبر نوری و درنهایت برد فیبرهای موجود بررسی می شود. انتخاب معماری شبکه عنوان فصل ۵ می‌باشد در این قسمت سه معماری شبکه مختلف معرفی می‌شود شبکه Shared Ip-Only ، شبکه مرکب و شبکه فیبر. و در فصل ۶ به dark fibre ها پرداخته می‌شود و نگاهی به تکنولوژیهای موجود و آینده، تکنولوژیهای فیبر و سوییچینگ نوری آخرین فصل این گزارش به شمار می‌آید.

فهرست مطالب
۱- مقدمه
۲- بررسی اجمالی NGN    ۲
۲-۱- NGN چیست؟
۲-۲- معماری NGN
۲-۳- اجزا اصلی NGN
۳- تجهیزات سوییچینگ
۳-۱- اتصالهای متقابل نوری
۳-۲- اتصالهای متقابل فوتونی
۴- فیبرها و تجهیزات انتقال
۴-۱- انواع فیبر و ظرفیت آنها
۴-۲- اجزا ارسال
۴-۳- برد
۵- انتخاب معماری شبکه
۵-۱- شبکه Shared Ip-only
۵-۲- شبکه مرکب
۵-۳- شبکه فیبر
۶- Dark Fibre    ۲۳
۷- تکنولوژی‌های موجود و آینده
۷-۱- تکنولوژیهای فیبر
۷-۲- سوییچینگ نوری
نتیجه گیری
فرهنگ لغت و اصلاحات
چکیده


تعداد صفحات : 33 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود