صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » دانلود رایگان  »  عوارض جدی سیگار روی پوست

عوارض جدی سیگار روی پوست


عوارض جدی سیگار روی پوست

سیگار کشیدن به مرور زمان باعث ایجاد لک و خال هایی روی پوست می شود اما گاهی عوارض آن می توانند خیلی جدی تر باشند.

آسیب هایی که سیگار کشیدن به پوست می زند
سیگار کشیدن موجب فرسایش مغز می شود و به عبارت دیگر بر حافظه، یادگیری و منطق افراد تأثیر منفی می گذارد و سبب کاهش قابلیت های شناختی می شود اما سیگار اثرات منفی و مضرات جدی روی پوست دارد که نمیتوان به راحتی از کنار آنها رد شد ؛

چنانچه در بخش های قبلی سلامت نمناک گفته شد مواد شیمیایی موجود در سیگار مولکول های کلاژن را می شکنند و این باعث از بین رفتن توانایی کشسانی پوست می شود.

عوارض پوستی سیگار
9 ضرر و عوارض سیگار کشیدن روی پوست 
افتادگی پوست:
هر بار که سیگار می کشید, پوست خود را در معرض انواع سموم شیمیایی قرار می دهید که پیری زودرس را القا می کنند و منجر به ایجاد بیماری های پوستی طولانی مدت می شوند.چندین ماده شیمیایی در سیگار وجود دارد که باعث آسیب به کلاژن و الاستین پوست می شود.
وقتی فیبرها ضعیف می شوند, استحکام و کشسانی خود را از دست می دهند و به کاهش و چروک پوست منجر می شود. در بازوها و سینه های زنانی که سیگار می کشند این اتفاق می افتد و محدود به سطح صورت نیست.

سیگار چه عوارضی روی پوست دارد؟ 
مهم ترین عوارض سیگار روی پوست
خطوط و چروک های دوشت نداشتی روی پوست :
همچنین تخریب فیبرهای کلاژن سالم منجر به بروز زودرس خطوط و چین های عمیق می شود.علاوه بر این, حرکات تکراری صورت که در سیگار دخیل هستند, منجر به ایجاد خطوط و چروک های اطراف دهان و لب ها می شود.
تغییر رنگ پوست:
سیگار کشیدن باعث کاهش میزان گلبول های قرمز خون می شود که برای حمل مواد مغذی و اکسیژن در سراسر بدن ضروری هستند. طی این اتفاق بسیاری از سیگاری ها رنگ پریده هستند.

عوارض خطرناک سیگار روی پوست بدن و صورت 
عوارضی روی پوست که سیگار علت آن است
زگیل :
به دلایلی که به طور کامل شناخته نشده است، سیگاری ها در معرض عفونت ویروس پاپیلوم انسانی قرار دارند، ویروسی که باعث زگیل می شود.
بی حالی و خشکی پوست :
همچنین نشان داده شده است که استفاده از نیکوتین باعث اختلال در جریان خون کلی می شود، توسط تنگ شدنرگ های خونی. این اتفاق منجر به خشک شدن و بی حالی پوست می شود.

سیگار چه تاثیری روی پوست می گذارد؟ 
مشکلات پوستی که حاصل از سیگار کشیدن هستند
زخم شدن:
محدود کردن رگ های خونی باعث می شود که فرد سیگاری بیشتر مستعد زخم شدن باشد. بسیاری از افراد سیگاری متوجه خواهند شد که زخم های آن ها ممکن است دیرتر التیام یابند، این به دلیل کاهش جریان خون غنی از اکسیژن است.
شرایط مزمن:
سیگاری ها نسبت به مشکلات پوستی مزمنی نظیر پسوریازیس و اگزما در خطر بالاتری قرار دارند. برای هر کسی که در حال حاضر پسوریازیس دارد، سیگار کشیدن علائم روزانه اش را بدتر می کند.

مضرات و عوارض جدی سیگار روی پوست  
سیگار چه بلایی سر پوست می آورد؟
خالهای پیری:
خال های پیری (همچنین لک های خورشیدی یا خال های کبدی) با سیگار کشیدن بدتر می شوند.
سرطان پوست:
سیگار می تواند باعث سرطان ریه، گلو، دهان و حتی سرطان پوست شود. در حقیقت، افراد سیگاری 52 درصد ریسک ابتلا به سرطان سلول های فلسی بیشتری دارند.