صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی » هنر و گرافیک  »  دانلود مقاله موسیقی نظامی

دانلود مقاله موسیقی نظامی

دانلود تحقیق و مقالات رشته هنر و گرافیک با عنوان دانلود مقاله موسیقی نظامی در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۲۳ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

دانلود مقاله موسیقی نظامی

مقدمه :
پاسادبل Pasodoble یعنی رقص دو نفر .
یک رقص ملی اسپانیائی با وزن ۴/۲ هست به کاراکتر ( شخصیت مارش گونه) دارد ونسبتا تند می باشد .
پاسادوبل به فرم روندو بسیاری از موومان های کلاسیک فرم روند دارند و ویژگی بارز روندوتناوب یک تم اصلیA) ( با چند تم دیگر است الگوهای معمول در فرم روندو عبارتند از : فرم های ABACA وبا ABACABAتم اصلی روندو به طور معمول تمی سرزنده و دلپذیر و به‌یادماندنی است و شنونده به آسانی می‌تواند نمودهای دوباره آن را تشخیص دهد از آنجا که تم اصلی کم و بیش همواره درتنالیته تونیک عرضه می شود بازگشت های آن بسیار خوشایند هستند.
روندو می تواند به صورت قطعه ای مستقل یا موومانی از یک سنفونی سونات یا کوارتت زهی به کار رود روندو در آثار چند موومانی اغلب در موومانی پایانی ( فینال ) دیده می شود . زیرا سر زندگی ، انتظام وشادابی آن به اثر پایانی شاد می بخشد فرم روندواغلب با عناصری از فرم سونات در آمیخته وفرمی به نام سونات روندو پدید می آورد .
محبوبیت فرم روندو محدود به دوره کلاسیک نیست این فرم توسط آهنگسازانی از سده بیستم مانند ایگوراستراوینگی و آرنولد شوبنرگ نیز به کار گرفته شده است .

تجزیه و تحلیل پاساد و بل سبلان
پاسادوبل سبلان با هشت میزان مقدمه شروع شده با FF که درتنالتیه سل مینور است وبیشتر از درجات V, I سل مینور استفاده شده است . این قطعه تم آذری دارد که ملودی در دست چوبی ها وکرنت ۲ و ۱ می باشد و همراهی را بقیه سازها می‌نوازند .
Aقسمت A از میزان ۹ در سل مینور با FF ادامه پیدا می کند که ۱۶ میزان است در قسمت A فلوت ، کلارینت می بمل و ابوا حذف می شوند و فقط در آخر نیم جمله‌ها وارد می شوند یعنی در میزانهای ۱۲و ۱۱و ۱۶و ۱۵ وهشت میزان آخر را فلوت کلارینت می بمل وابوا وارد می شوند .
B: قسمت B از میزان ۲۵ شروع شده ودر تنالیته سی بمل ماژور کام نسبی سل مینور است در اینجا ملودی از چوبی ها گرفته شده و به باس ها وآکمپیمان داده شده و چوبی ها و برنجی ها آنها را همراهی می کنند در میزان ۳۳ قسمت B با مدلاسیون کوچک از سی بمل ماژور به سل مینور باز می گردد که تا میزان ۴۰ ادامه دارد وقسمت آخر B با یک برگشت به میزان ۹ اول قسمت Aبر می گردد A-B تکرار می‌شود .
C : قسمت C از میزان ۵۶ مدولاسیون کرده و از میزان ۵۷ قسمت C شروع می‌شود . و این قسمت که درسی بمل ماژور است سازها ملودی فلوت – کلارینت می‌بمل– ایوا حذف می شوند واز قسمت همراهی ، ترمبون ۲و۱ – ترمبون باس حذف می‌شود این قسمت که mf است ملایمتر اجرا میگردد ، که ۱۶ میزان است در میزان ۷۱ با مدلا سیون به سل مینور رفته واز میزان ۷۳ قسمت A برای سومین بار تکرار می شود بعداز قسمت A قسمت پایانی که کدا نام دارد هشت میزان با برگشت قطعه را به پایان می رساند .
لازم به ذکر است که از قسمت سوم که A تکرار می شود توتی می شود وتمام سازها می نوازند تا قطعه به اتمام برسد .

« گزارش کوتاه از کوه سبلان »
سبلان سر افراز مرتفع ترین کوه آذربایجان جزوء کوههای شمالی ایران و بخشی از چین خوردگیهای بزرگ هیمالیا و آلپ می باشد که بصورت یک پدیده طبیعی در دوران سوم زمین شناسی همراه با دگرگونیهای آن زمان ونیز فعالیت آتشفشانی بوجود آمده است که از سوی شمال به ارتفاعات قره داغ وارسباران واز سوی جنوب با ارتفاعات بزگوش وباغر و واز سمت شرق با ارتفاعات البرز غربی وکوههای طوالش واز سوی غرب به دامنه آرارات محصور می گردد آب وهوای سرد کوهستانی ناشی از ممانعت این کوه از عبور هوای پر فشار سیبری وارمنستان بسوی جنوب می باشد کوه سبلان از نظر سوق الجیشی از دورانهای اوراتوها و هجوم آریائیها وهمین طور در دوران بعدی همواره موردتوجه بوده بخصوص مردم آذربایجان کوه سبلان را مقدس شمرده واحترام فراوان بر آن قائلند ودر ادبیات فولکلور مردم آذربایجان سبلان پاکترین کوه ویکی از هفت کوه بزرگ بهشت می باشد وبراساس روایاتی آرامگاه صالحین خدا می باشد و محل عبادت پیامبرانی بوده است مدارک واظهار نظرهای چندی موجود می‌باشد ، که از آن جمله پیامبر اکرم (ص) می فرماید سبلان کوهی است بین ارمنیه و آذربایجان که در آن چشمه ایست از چشمه های بهشت ودر آن قبری از قبور انبیاء وجود دارد لذا کوه سبلان کوهی است مقدس واز دوران پیش از ۲۵۰۰ سال قبل به استناد شواهد و منابع موجود صعودهای عبادی ، مذهبی بر آن انجام گرفته وامروزه نیز بصورت کوهنوردی مدرن صعودهای ۴۰۰۰ نفری وسراسری های متعدد وصعودهای بین المللی را شاهد هستیم .
بلند ترین ارتفاع سبلان طی نقشه برداری جدید دراحداث پیست اسکی آلوارس به دست آمده ۴۸۴۸ متر و تا دریاچه ۴۸۲۸ متر می باشد سایر ارتفاعات از روی نقشه‌های جدید و قدیم توپو گرافی بشرح ذیل می باشد :
– هرمها ۴۶۵۰
-کسره داغ ۴۶۰۰
– یاپراق ۴۲۰۰
– جانپناه عقاب ۴۱۵۰
– طرنجی داغ ۳۸۸۲
– قرخ بلاغ داغ ۳۸۷۸
– قزل بره ۳۸۴۹
-بابا مقصود ۳۸۰۰
– آئی قار ۳۶۱۴
– آیقار ۳۴۶۹
ارتفاعات بالای ۳۰۰۰ متر زیاد است به این چند قله اکتفا می کنیم مسیرهای صعود متعدد و قله وسایر قلل سبلان به صورت فنی زمستانی وغیر فنی زمستانی وفنی یخ نوردی ( یخچال ) وصعودهای تابستانی که تاکنون ۱۳ مسیر صعود شد ه است .
مسیر شابیل و پناهگاه به قله مسیر عمومی که از شابیل به مدت ۵/۲ ساعت به پناهگاه و ۴ ساعت به قله صعود می شود وفرود به پناهگاه ۲ ساعت و فرود به شابیل حدود ۲ ساعت طول می کشد . صعود یک روزه ها میسر است وش مانی وهم هوائی در پناهگاه را توسعه می نمائیم .
مسیرجنوبی از روستای آلواراس و پیست اسکی وچروک قیه به قله وهرم ها و مسیرهای انشعابی آن را به کوهنوردان ناآشنا وبدون راهنما توصیه نمی کنیم.
مسیر شمالی جانپناه کسره که از مشگین شهر وروستای موئول عبور کرده واز ساری گونئی رضوان دره صعود آغاز و از جانپناه کسره به مسیرهای متعدد به قله و هرمهای و کسره شده وانشعابات آن منتهی می گردد به کوهنوردان نا آشنا وبدون راهنما توصیه نمی کنیم از نیمه دوم تیر ماه آخر شهریور دریاچه قله تهی از یخ و تماشایی است در خرداد ماه دامنه سبلان با شکوه وگل گشتهای زیبا و دل نشین صورت می گیرد / پ / ۲۱ گرد آورنده : حمید رهبری

تاریخ موسیقی نظام :
نگاهی بر پیدایش موزیک نظام
از زمانهای اولیه ، افراد موزیک وسربازان رزمنده با یکدیگر همراه بوده‌اند فرماندهان جنگ ، موزیک رایک عامل مهم جهت ایجاد روحیه برای سربازان می‌دانسته اند . در تمدنهای قدیم نیز به اهمیت این موضوع پی برده بودند ، واز ساز در ارتش استفاده می کردند . شاید بتوان مصری ها را اولین ملتی دانست که ارزش موزیک راتشخیص دادند آنها از ترمپت وطبل استفاده می کردند .
– یونانی ها نیز در سالهای ۵۷۰ ق . م از ترمپ وطبل وفلوت استفاده می کردند ولی فلوت را به ترمپت ترجیح می دادند وتصور آنها این بود که صدای فلوت به سربازان آرامش می دهد .
– رومی ها موزیک نظام راخیلی جدی گرفته بودند وسازهایی از جمله TUBA ( توبا یا ترمیپ مستقیم ) BUCCINA ( بوچینا پا ترمپت منحنی ) LITTUS (لیتوس یا ترمپت کوچک CORNO ( کرنویاهورن ) باهجوم رومی ها در سال ۴۳ ق. م موزیک نظام وارد بریتانیا وبطور کلی سایر کشورهای اروپایی شد وبه احتمال زیاد فرمانروایی ژولیوس سزار در سال ۵۵ ق. م با سازهای شیپوری مانند :


تعداد صفحات : 23 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود